Dantų akmenų valymas

Mūsų klinikoje dantų akmenų valymas atliekamas naudojant šveicarų firmos EMS PIEZON® MASTER 600 ultragarsinį skalerį, kuriame aušinimui naudojamas ne paprastas vanduo, o specialūs antiseptiniai tirpalai ar jų mišinys, todėl dar efektyviau sustabdomas bakterijų, sukeliančių periodonto ligas, dauginimasis. Taigi reguliariai atliekant procedūras efektyviai stabdomas periodontito progresavimas.

Kietasis ir minkštasis dantų apnašas nuvalomi naudojant vieną naujausių dantų apnašų šalinimo metodų „Air-Flow”.”Air-Flow” metodu dantų apnašas nuvalomas greitai ir efektyviai tiek nuo danties paviršiaus nelygumų , tarpdančių , tiek nuo lygių danties paviršių. Sodasrove Air flow pašalinamas pigmentinis apnašas kaip tabako, kavos, raudono vyno paliktus pėdsakus .Taip pasiekiamas taip laukiamas estetinis efektas – žymiai baltesni dantys.

Pašalinus apnašą ir konkrementus, dantys iš visų pusių nupoliruojami su specialiais šepetėliais, poliravimo pasta bei guminiais diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai būna atsparesni apnašo ir akmenų kaupimuisi. 

Ar turite periodontito požymių?

Austrijos periodontologijos draugija nustate, kad 75% gyventojų bent 1 kartą yra kentėję nuo chroniško periodontito, o 70%proc. dantų iškrenta būtent dėl  periodontito (anksčiau ši liga buvo vadinama parodontoze).

Periodontito požymius galite patys atpažinti pagal šiuos kontrolinius klausimus:

  • Ar Jūsų dantenos kraujuoja valantis dantis,liečiant jas arba valgant kietą maistą?
  • Ar Jūsų  dantenos yra patinusios ir jautrios? 
  • Ar Jūsų dantenos atsitraukusios atgal ir apnuoginusios dantis (jausmas tarsi dantys būtų pailgėję)?
  • Ar tarp dantenų ir danties pasirodo pūlingų išskyrų?
  • Ar pasikeite Jūsų dantų padėtis? Galbūt viršutiniai ir apatiniai dantys susikanda kitaip, negu anksčiau? Ar tarp dantų atsirado tarpų?
  • Ar pastebejote pasikartojantį nemalonų burnos kvapą ?

Jeigu bent į vieną iš aukščiau pateiktų klausimų atsakėte „Taip” – kreipkitės į gydytoją odontologą, nes šie požymiai – tai ne smulkmena, bet informatyvūs požymiai, kad turite periodontito simptomų.

Jeigu į visus klausimus atsakete „Ne” -sveikiname! Ir toliau rūpinkites burnos higiena, mažiausiai 1 kartą per metus apsilankykite pas gydytoją odontologą, kad pasitikrintumete profilaktiškai.