Dantų implantacija

Dantų implantai padeda atsatatyti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant kaimyninių dantų. Dantų implanai gali būti naudojami vieno arba kelių dantų atsatatymui.Tokiu būdu galima pagelbėti net tais atvejais, kai prarasti net ir visi dantys. Dantų impantacija – vienas pažangiausių gydymo metodų, šiuo metu apie 97%   implantų prigyja ir sėkmingai tarnauja ilgus metus.

Odontologijos klinikoje Amadenta dantų implantacijas atlieka patyrę specialistai – veido – žandikaulių burnos chirurgė Dovilė Kučiauskienė.

Protezavimą ant implantų atlieka gyd.odont. Simona Preišegalavičienė . 

Implanto ilgaamžiškumas priklauso ir nuo jo gamintojo. Tarp 3,4% prarastų implantų skirtingų gamintojų sėkmė labai skyrėsi. Šveicarų gamintojo STRAUMANN implantai buvo prarasti nuo 6 iki 60 kartų rečiau negu kitų gamintojų implantai. Todėl mes savo klinikoje rekomenduojame implantuoti būtent šio, didžiausio pasaulyje implantų gamintojo, implantus.

Implantacijos planavimui naudojame naujausias kompiuterines technologijas, taip galime tiksliai įvertinti esamą kaulo ir minkštųjų audinių situaciją ir paruošti tikslų būsimos operacijos planą bei chirurginį gidą.

Danties implantas – tai mažas varžtelis, skirtas pakeisti trūkstamo danties šaknį. Jis yra įsriegiamas į žandikaulį, per 4-6 mėn. nuo įsriegimo, implantas įauga į kaulą ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui.

Implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Prie implantų taip pat gali būti tvirtinama plokštelė arba tiltinis protezas.

Implantas yra gaminamas iš biologiškai su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų (dažniausiai iš titano) ir todėl nesukelia antigenų-antikūnių reakcijos, kuri sukelia implanto atmetimą, pasitaikantį implantuojant kitus organus.

Trumpas filmukas apie dantų implantus:

 

VIENO DANTIES IMPLANTACIJA

Implantuojant vieną dantį, į išrauto danties vietą įsriegiamas vienas implantas, kuriam prigijus, tvirtinasi vienas nuolatinis dantis.

KELIŲ DANTŲ IMPLANTACIJA

Implantuojant keletą dantų ant vieno implanto gali būti tvirtinamas vieno ar kelių dantų vainikėlis. Dantų implantų skaičių nustato jūsų gydytojas odontologas, įvertinęs dantų būklę ir kiekvieno paciento atvejį. Implantai prigyja per eletą mėnesių ir po jų seka dantų protezavimas nuolatiniais dantimis.

Visų dantų implantacija arba bedantės burnos implantacija

Bedančiai žandikauliai gali būti atkuriami ant keturių, šešių arba aštuonių implantų, kurie atkuria dantų funkciją ir estetinę išvaizdą.

 

Dantų implantų privalumai 

Pakeičia trūkstamus dantis: šypsokitės pilna šypsena, nes trūkstamus dantis pakeis dantų implantai, kurie atrodo, funkcionuoja ir jaučiami kaip tikri dantys. Stabdo žandikaulio kaulo nykimą: praradus dantis, nestimuliuojamas žandikaulis ima trauktis, ko pasekoje Jūsų veidas atrodo senesnis. Nei karūnėlė su tiltu, nei pilna ar dalinė dantų plokštelė nestabdo žandikaulio kaulo nykimo procesų. Tačiau dantų implantai yra vienintelis šiuo metu egzistuojant šių procesų stabdymo būdas. Išsaugomi sveiki dantys: gydantis dantų karūnėlėmis su tiltu yra aukojami du ar daugiau sveiki dantys, kurie naudojami kaip atramos tiltui. Tačiau naudojant dantų implantus sveiki dantys yra neliečiami.

Implantacijos procedūra ir protezavimas ant implantų

Implantacijos procedūra yra trumpa ir neskausminga. Vieno implanto įsriegimas dažniausiai trunka pusę valandos. Pacientui yra atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl procedūra yra visiškai neskausminga. Jos metu yra atkeliamas dantenų lopas ir padarius kaule vietos įsriegiamas implantas. Operacijos vieta yra susiuvama ir paliekama gyti. Kadangi operacija yra mažai traumuojanti, jau kitą dieną pacientas jaučiasi gerai ir yra darbingas. Iškart po operacijos turi būti atlikta kontrolinė rentgeno nuotrauka, kad įsitikinti implantacijos sėkme. Po 1 savaitės, sugijus burnos gleivinei, išimami siūlai. Po 3-4 mėnesių, atidengus implanto pačią viršūnę yra uždedama dantenų formavimo detalė, kuri nešiojama 2-3 savaites. Kai susiformuoja dantenos, pradedamas protezavimo procesas:nuimamas dantų antspaudas, dantų laboratorijoje gaminamas protezas ir galų gale pritvirtinamas prie implanto.

Protezai prie implantų, pagal fiksacijos mechanizmą, gali būti suskirstyti į cementuojamuosius ir prisukamuosius varžtelio pagalba. Pagrindinė standartinių cementuojamų ant implantų protezų problema – cementavimo riba atsiduria gana giliai po dantenomis ir cemento pertekliaus pašalinimas tampa labai komplikuotas, ko pasekoje gali išsivystyti uždegimas kaule aplink implantą, kuris gali pasibaigti implanto netekimu.

Pagrindinis privalumas renkantis prisukamą protezą – cemento, kaip kaip fiksacijos faktoriaus, nelieka. Tokie protezai pasižymi geresnėmis estetinėmis savybėmis, geriau dantenos išsiformuoja aplink protezą. Kramtomajame paviršiuje yra anga – protezui prisukti prie imlanto, kuri yra uždaroma su kompozitu ir tampa nematoma.

Šiuolaikinės technologijos ledžia pagaminti  protezą ant implantų per vieną apsilankymą. Su Cerec 3D nuimamas  lazerinis optinis atspaudas , dėl to atkrinta atspaudų nuėmimo ir modelių gamybos procedūros dantų techniko laboratorijoje. Aukštos technologijos Biogeneric programinė įranga pagal nuskenuotą informaciją apie dantį, jo antagonistą, sąkandžio ypatumus sukuria restauraciją kompiuterio ekrane ir tikslūs modelio duomenys perduodami frezavimo įrangai, kuri per 15 min. iš keramikos (porceliano) blokelio išpjauna tikslią restauraciją. Per vieną apsilankymą su CEREC sistema mes pagaminame prisukamus estetinius bemetalės keramikos vainikėlius ant implantų , taip pat pagaminame individualias cirkonio atramas (kada prisukimo anga išeina ne į kandamąjį paviršių danties restauracijos ar priekiniame datyje prisukimo anga išeina į priekinį paviršių), tuomet pagaminamas cementuojamas vainikėlis ant individualios atramos .

Kodėl verta rinktis mus?

Implantai sriegiami kvalifikuoto, didelę praktikinę patirtį veido ir žandikaulių chirurgijos specialybę turinčio chirurgo, gebančio spręsti net pačias sudėtingiausias klinikines situacijas. Mes garantuojame ligoninės lygio instrumentų bei įrangos sterilumą bei aukščiausius standartus atitinkančią pacientų globą tiek operacijos metu, tiek gyjimo periodu.