Dantų protezavimas

Protezavimas yra būtinas kai netenkama vieno ar daugiau dantų, kai dantis yra labai pažeistas ėduonies ar dėl estetinių priežasčių. Laikui bėgant dantys dyla, jų spalva tampa neparaukli, žemėja dantų sąkandis ir jų negalima atkurti plombinėmis medžiagomis tuomet dantis reikia protezuoti. Protezavimo tikslas – atstatyti dantų anatominę formą, funkciją ir estetinį vaizdą. Protezavimas atliekamas keičiant senus, neestetiškus protezus, esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant didesnius defektus, dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, atstatant dantų eilių defektus arba norint pakoreguoti priekinių dantų formą, spalvą, uždaryti tarpelius.

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.

Klinikoje Amadenta vyrauja minimalios invazijos metodika. Ruošdami dantis protezavimui stengiamės išsaugoti kuo daugiau natūralaus ir sveiko danties audinio. Todėl  savo pacientams rekomenduojame atsisakyti metalo keramikos vainikėlių, kuriems naudojama pilna danties šlifavimo metodika, nupreparuojant daug sveiko danties audinio, ir siūlome pasirinkti bemetalės keramikos įklotus, užklotus, laminates ar dalinius vainikėlius.

Protezuojant dantis, keliant dantų sukandimą ( esant dideliam dantų nusidėvėjimui) mes suteikiame galimybę pamatyti ir išbandyti būsimą rezultatą. Laikinomis medžiagomis naujas dantų maketas perkaliamas pacientui ant nešlifuotų dantų ir įvertinama dantų harmonija, kaip dantys dera visumoje jų forma, dydis bei kiti estetiniai ir funkciniai parametrai.

Vienas naujausių ir progresyviausių dantų protezų gamybos metodų yra kompiuterinis dantų skenavimas 3D skeneriu, modeliavimas ir gaminimas kompiuterizuotomis skaitmeninėmis sistemomis. 

Dantų atspaudas yra nuimamas trimačiu skaitmeniniu skaneriu, todėl pacientas išvengia nemalonios procedūros, kai į burną yra dedama atspaudinė medžiaga. Naudojant 3D trimatį skanerį atspaudas yra tikslesnis , protezas yra pagaminamas itin tikslus, išfrezuojamas iš vientisos medžiagos bloko, taip gaunamas geras mechanines savybes turintis bei estetškas gaminys.

Protezuodami dantis kuriame natūralumą ir atkartojame gamtos sukurtą formą, proporcijas, spalvą, funkciją ir estetiką. Savo klinikoje esame įkūrę  laboratoriją, kurioje per vieną dieną pagaminame dantų protezus naudodami begalę įvairiausių spalvų, kuriais sukuriame natūralius danties struktūros skaidrumus, peršviečiamumus, opalescenciškumus ir fluorescenciją. Dantų protezai ( vainikėliai, užklotai, laminatai ar tiltiniai protezai) pagaminti iš bmetalės keramikos mažiausiai skiriasi nuo natūralių dantų tiek išore ir estetika tiek ir fizikinėmis savo sąvybėmis. Įvertinus klinikinę situaciją pacientui rekomenduojame dantų protezą iš tam tikros keramikos rūšies:

  • Ličio disilikato keramika – ypač estetiška, skaidri ir praleidžianti šviesą, tvirta keramika. Ji tinka priekiniams ir šoniniams dantims.
  • Cirkonio oksido keramika – viena tvirčiausių, tačiau mažo skaidrumo keramika, todėl rekomenduojama naudoti dantų protezų gamybai neestetinėje zonoje.  

Pagal tai, koks defektas koreguojamas, gali būti protezuojama:

  • Bemetalės keramikos (porceliano) laminatės
    Tai labai plonos porceliano plokštelės, fiksuojamos ant dantų išorinio paviršiaus. Dažniausiai naudojama koreguoti priekinių dantų spalvą, formą arba paslėpti plombas. Taip išgaunamas estetiškas vaizdas, pranokstantis helio plombų estetiką, be to tai yra patikima ir ilgaamžė priemonė.
  • Vainikėliai
    Gali būti panaudojami visiems dantims;
  • Įklotai-užklotai
    Naudojami krūminiams dantims restauruoti, kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti porceliano įklotu ar užklotu. Be to, išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėliu. Tai tikrai puiki naujovė, leidžianti pacientui sutaupyti lėšų ir laiko. Įklotai – užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją.
  • Tiltai
    Kai trūksta danties arba dantų ir kai dėl kokių nors priežasčių nedaromas danties implantas protezuojama tiltiniais  protezais. Tilteliai reikalingi tam, kad atstatytų prarastų dantų funkciją, neleistų kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę, sutvirtintų paslankius dantis, sujungiant juos į grupes,  perskirstytų kramtymo krūvį kitų dantų atžvilgiu, koreguotų sąkandį bei smilkininio – žandikaulio sąnario būklę.
  • Išimami protezai
    Plokštelės
    Juos rekomenduojame esant dideliems dantų lanko defektams. Jeigu pacientas neteko daug ar net visų dantų, jam galima pasiūlyti dalinį ar pilną išimamą plokštelinį protezą. Nešiojant tokias plokšteles, kramtymo krūvis, tenkantis nuosaviems dantims, perskirstomas, jie apsaugomi nuo perkrovų. Be to, geriau sukramtant maistą, ne taip varginamas skrandis.

Lanko atraminiai protezai

Esant pakankamai tvirtiems nuosaviems dantims, klinikoje galima pagaminti lanko – atraminį protezą (biugelį), kuris fiksuotųsi prie dantų specialių užraktų ar kabliukų pagalba. Tai leidžia pasijusti dar patogiau, nes tokie protezai visiškai nejuda nei kramtant, nei kalbant. Kadangi jie mažesniu plotu remiasi į burnos gleivinę, beveik nesutrinka dikcija.