Endodontinis (dantų kanalų) gydymas

Odontologijos klinikoje ”Amadenta” dantų kanalų gydymas atliekamas kruopštus ir sistemingas, derinant visas šiuolaikiškiausias inovatyvias technologijas ir medžiagas, kurios lemia puikius endodontinio gydymo rezultatus. Danties ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo atlikto gydymo preciziškumo.

  • Tinkamai atliktas dantų kanalų gydymas užtikrina danties spalvos nepasikeitimą.
  • Priklausomai nuo darbo sudėtingumo gydymas gali užtrukti nuo 45 min. iki 2 val.
  • Dantų kanalų gydymas atliekamas su nuskausminimu ir gali būti nežymus jautrumas po gydymo.
  • Visos procedūros atliekamos dirbant mikroskopuojant ir rezultatas tikrinamas padarant rentgeno nuotraukas iš karto po procedūros.

Jokio skausmo – naudojama vietinė nejautra bei kuo mažiau invazyvios gydymo metodikos;

Sveiki dantys per vieną vizitą – jeigu infekcija neišplitusi, išvalius kanalus dantis iškart užtaisomas.

Gydymą atlieka Ilgametę praktiką turintis specialistas – užtikrina jokio skausmo po procedūros.

Jei susiduriate su itin nemaloniu danties skausmu ar smarkiai padidėjusiu danties jautrumu, pasitikrinkite dėl kanalų gydymo klinikoje „AMADENTA”

 

Dantu kanalu gydymas mikroskopu

 

Naujiena

Nuo šiol dantų kanalų gydymą atliekame naudojant naujausius šveicarų kompanijos Maillefer mašininius instrumentus „Wave One”. Reciprokinis judesys užtikrina galimybę vienu instrumentu išformuoti kanalą,nesusilpninant danties, o vienkartinis jo naudojimas užkerta kelią infekcijos pernešimui kitam pacientui.

Išformuotus kanalus pildome „CALAMUS” karštos gutaperčos sistema, kuria užtikrinamas idealus kanalo užpildymas trijose dimencijose. Dantyje yra kanalų sistema, kurios užpildyti kitais metodais yra neįmanoma. Tokiu būdu dantų kanalai užplombuojami itin kokybiškai ir saugiai.

Kodėl reikia gydyti dantų šaknies kanalus?

Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tada sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl. Jūs jaučiate skausmą. Kartais tokie dantys patamsėja. Sugydę šaknies kanalą ir pašalinę iš ten infekciją, apsaugosite dantį nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi rentgeno nuotraukas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kartais tenka papildomai gerti priešuždegiminius vaistus ar antibiotikus. Kanalų gydymui jums gali prireikti nuo vieno iki dviejų apsilankymų, tai apsprendžia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas.

Dantų šaknų kanalų gydymo tikslas:

Pilnai išvalyti infekuotus danties pulpos ir kanalo audinius.

Saugų ir efektyvų dantų kanalų gydymą sąlygoja puiki aparatūra – elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis, rengenas ir aukšta gydytojų kvalifikacija. Prietaisų dėka šiuolaikinė endodontija pasiekė, kad lenkti, siauri, sunkiai praeinami dantų kanalai nebėra kliūtis siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Naudojant rentgeno nuotraukas galima iškarto įvertinti gydymo eigą ir kokybę. Naudojant radioviziografą galime iškart pamatyti rezultat kompiuterio ekrane. Mūsų klinikoje naudojama skaitmenine rentgeno sistema, kurios spinduliavimo doze už įprasto rentgeno aparato mažesne 10 kartų.

 endodontinis dantu kanalu gydymas

Endodontinio gydymo prognozė

Remiantis mokslinių studijų rezultatais, pateikiami tokie duomenys: pirminio endodontinio gydymo sėkminga baigtis siekia 75-95%, o pergydymo atvejais sekmė 40-70%.

Endodontiškai sugydytas dantis turi būti kuo skubiau atstatytas, siekiant išvengti bakterijų patekimo į šaknų kanalų sistemą ir apsaugant nuo danties skilimo.

Naudont mašininius instrumentus ir dirbant su mikroskopu yra pasiekiami geriausi gydymo rezultatai. Tiesių dantų šaknų kanalų nėra, o jiems esant lenktiems, dirbant rankiniais instrumentais  susilpninama danties šaknis iš vidaus, todėl dažnai sutinkamos komplikacijos – dantų šaknų skilimai, danties spalvos pasikeitimas.

Nekokybiškai atliktas dantų kanalų gydymas veda prie dantų šallinimo ir brangiai kainuojančios dantų implantacijos!

Galimos endodontinio gydymo komplikacijos ir priežastys:

Dirbant be mikroskopo, senesniais gydymo metodais (rankiniais instrumentais), be karštos gutaperčos :

  • Nerasti ir neužplombuoti papildomi šaknų kanalai, ko pasekoje tamsėja dantis ir atrodo neestetiškai.
  • Nepastebėtas danties dugno ar šaknies skylimas.
  • Nekokybiškai uždėta ir pralaidi plomba, kuomet infekcija nesunkiai pakliūna i šaknų kanalus.
  • Netikslus danties suprotezavimas. Bakterijos pro tarpus tarp vainikėlio ir dantų pasiekia plombuotus šaknų kanalus ir infekuoja juos.
  • Nepilnai užpildyti danties kanalai trijose dimensijose, todel lieka nepašalinti mikroorganizmai ir infekcija atsinaujina.

Nepamirškite, kad infekcija šaknies kanale kelis kartus padidina tikimybę susirgti širdies ligomis.