Protinių dantų šalinimas

Protinių, retinuotų  dantų šalinimas/rovimas/traukimas. Retinuoti (neišdygę) dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna iltiniai ir aštunti -protiniai dantys neretai pasitaiko atvejų kai jie ima dygti šonu, atsirėmę, pakrypę į kitus dantis, dažnai pritrūkus vietos ima stumti greta esančius anksčiau išdygusius dantis. Pakankamai dažnai nepavyksta dantų šepetėliu pasiekti taip toli išdygusių dantų ir ten aplink juos ima kauptis apnašos, formuojasi kariesas, išsivysto  dantenų uždegimas. Todėl geriausia išeitis yraprotinių dantų rovimas, šalinimas.

Protiniai dantys gali sulelti įvairių komplikacijų:

  • Protinių ir gretimų dantų kariesą
  • Dantų ir/ar žandikaulių skausmus
  • Ribotą išsižiojimą
  • Veido patinimą
  • Netaisyklingą dantų padėtį
  • Apie dantį esančių minkštųjų audinių uždegimus
  • Aplinkinio kaulo ir gretimų dantų šaknų rezorbciją
  • Neuralginio pobūdžio skausmus

Nekalbant apie bemieges naktis ir sutrukdytas darbo valandas. Šių problemų priežastis dažniausiai kariesas ir/ar infekcija.

Sprendimas šalinti protinius dantis yra priimamas po apžiūros ir konsultacijos su chirurgu. Mes atliekame dantų šalinimo procedūrą vietinėje nejautroje ir taikant gilią sedaciją .

Gili sedacija – saugus, medikamentinis sukeltas samonės slopinimas. Atliekant sedaciją papildomai taikomas nuskausminimas.

Protinių dantų šalinimas taip pat atliekamas kaip ortodontinio gydymo dalis ar kitų sudėtingų korekcinių žandikaulių operacijų.

Mūsų klinikos specialistai ( D.Kučiauskienė, V.Puodžiuvienė) yra patyrę KMU veido ir žandikaulių chirurgai, turintys didelę patirtį atliekant įvairias chirurgijos procedūras veide ir burnoje. Todėl tokios procedūros kaip operacinis dantų rovimas, retinuotų (neišdygusių) dantų rovimas, protinių dantų rovimas yra mūsų kasdienybė. Todėl dažnai  mūsų klinikos specialistų atliekamos procedūros trunka žymiai trumpiau, lyginant su bendros praktikos odontologais.

Protinių dantų šalinimo procedūra

Protinio danties rovimo operacija susideda iš keleto etapų: pirmiausia atkeliamos dantenos virš protinio danties, nustumiamas jungiamasis audinys bei pašalinamas kaulas, esantis virš danties, dantis šalinamas. Pašalinus dantį alveolė išvaloma ir dantenos, gražinus jas į pirminę padėtį, susiuvamos.

Užtikrinant geresnį audinių gijimą , mūsų klinikoje atliekama biostimuliacija lazeriu.Tai gijimo mediatorių išsiskyrimo skatinimas, mikrokraujotakos pagerėjimas, ko pasekoje pagreitėja audinių gyjimas, susiformuoja krešulys mažesnis skausmas, nėra taip vadinamos” sausos” alveolės.

Konsultacijos metu specialistas detaliai jums paaiškins apie šios procedūros riziką ir naudą.