Estetinė odontologija

Estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonėms, kurių dantys yra pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę ar patyrusiems dantų traumą, kurios metu dantys nuskilo ir pan. Estetiškai plombuojant krūminius dantis, atkuriami kramtomajame paviršiuje esantys kauburėliai, kurie yra ypatingai svarbūs kramtymo efektyvumui, sukandimo aukščiui išlaikyti, o taip pat dantims nuo savaiminio nudilimo apsaugoti.

Šiandien žmonės nori turėti ne tik sveikus, bet ir gražius dantis. Atsirado nauja estetinės odontologijos sritis, derinanti meną ir mokslą. Naudojant naujausias technologijas ir gydymo būdus daugumai žmonių galima sukurti idealią šypseną.

Mes galime Jums padėti jei jūsų dantys pažeisti ėduonies ar nudilę, jei Jūsų netaisyklinga dantų padėtis (tarpai, susigrūdimas) arba negraži dantų forma, jei jūs norite baltesnių dantų arba esate patyrę dantų traumą, ir dantys yra nuskilę ir pan.

Kompozitų ir keramikos derinimas tinka tiek natūraliam dantų standumui, tiek dantų tvirtumui atkurti. Dėl šios priežasties šiuolaikinis požiūris į restauracinę odontologiją atvėrė galimybes naujiems sprendimams, kaip pritaikyti spaudimą paskirstančią klijuojamąją porceliano restauraciją, susijusią su danties karūnėle, išlaikant sukandimo jėgą ir kramtymo funkciją. Plačiai pripažinta ir klinikiniais tyrimais patvirtinta klinikinė priekinės paviršinės porcliano laminatės sukibimo su dantimi reakcija. Vis tobulėjantis klijuojamasis dantų atkūrimo metodas gerokai praplėtė pirminį klijuojamosios porceliano restauracijos pritaikymo spektrą atkuriant priekinę dantų liniją. Tai maksimalaus sveikos danties stuktūros išsaugojimo ir gyvybingumo palaikymas dantyse, kuriuos reikia arkurti( sumažėja sąnaudos, palyginti su tradiciniais, labiau invaziniais protezavimo metodais). Klijuojamąją porceliano restauraciją galima taikyti ir pavojingesnėse situacijose ( susidėvėję, negyvybingi dantys ar dantys, kurių karūnėlės suskilusios).

Efektyviam maisto kramtymui būtina sąlyga taisyklinga sąveika tarp priekinių ir galinių dantų ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario.

Funkcinė sąveika šių parametrų turi lemiamą įtaką dantų estetikai. Jei vertikalus santykis galinių dantų yra sužemėjęs (pavyzdžiui netinkmai atliktos restauracijos), tuomet sužemėjimas bus kompensuojamas priekinių/iltinių dantų srityje ar smilkininiame apatinio žandikaulio sąnaryje.

Nudilimai atsirandantys dentine ar emalyje (aptrupėję kandomieji krašteliai) tai pasekmė kompensacinio perkrūvio, atsiradusio priekiniuose/iltiniuose dantyse „vedimo vietose”. Padidėjęs perkrūvis šiuose kontaktų zonose gali sukelti priekinų restauracijų lūžimus ar dantų šaknų skilimus.