Estetinis dantų protezavimas

Gražūs dantys – tai Jūsų spindinti šypsena. Tačiau laikui bėgant dantys dėvisi, jie dyla, žemėja dantų sukandimas, dantų spalva tampa nepatraukli, atsiranda tarpai tarp dantų, dantys tampa negražūs, o odontologas teigia, kad Jūsų dantys negali būti išsaugoti.

Tuomet dantis reikia protezuoti.

Estetinis dantų restauravimas – tai ir gydomoji , ir grožio procedūra vienu metu. Tinkamai atlikus dantų restauravimą žmugus atjaunėja, išvaizda tampa jaunatviškesnė, pagražėja veido bruožai. Po atliktų dantų atsatymo procedūrų klijentai susigrąžina pasitikėjimą savimi, aplinkinai pastebi spindinčią šypseną ir galvoja, kad tai plastikos chirurgų dėka „botulino injekcijų” patobulintos veido linijos!

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.  Ištobulėjus protezavimo medžiagoms, daugelį metų protezavimui naudotą metalo keramiką, keičia bemetalė keramika. Tokius vainikėlius sudaro tik porcelianas, kadangi jų viduje nėra metalo,  jie yra laidūs šviesai ir dantys atrodo natūraliai.

Porcelianas yra stiprus, todėl ne tik estetiškai atrodo, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Porcelianas – vienintelė medžiaga, savo sąvybėmis artimiausia emalės struktūrai, todėl atkūrus dantis porceliano keramikos restauracijomis sugrąžinamas natūralus danties tvirtumas ir elastingumas.

Porcelianas  – vienintelė medžiaga, kuri susiklijuaja su natūraliais danies audiniais ir taip išgaunamas natūralus danties elastingumas.

Plombinės medžiagos savo sąvybėmis atitinka danties dentino stuktūrą. Atkuriant danties emalę  plombinėmis medžiagomis neatstatomas danties kietumas ir elastingumas, todėl plombų krašteliai skilinėja ir restauracijos nėra tiek  ilgaamžės nei porceliano.

Šiandieninė odontologija turi būti orientuota į sveikos danties struktūros išsaugojimo ir gyvybingumo palaikymo dantyse, kuriuos reikia atkurti (sumažėja sąnaudos, palyginti su tradiciniais, labiau invaziniais protezavimo metodais).

XXI a. odontologija – tai minimalios invazijos odontologija. Minimaliai invazyviai danties preparavimo technika padeda maksimaliai išsaugoti natūralius dantis audinius. Šiam tikslui gydytojas naudoja vaizdą didinančius prietaisus ( teleskopinius akinius, mikroskopą).

Gydytoja Simona Preišegalavičienė viena pirmųjų lietuvoje savo praktikoje pradėjo taikyti porceliano restauracijas ir drąsiai gali teigti, kad tai saugiausia ir ilgaamžiškiausia dantų restauravimo metodika. Šių darbų subtilybių  gyd. Simona Preišegalavičienė ir gyd. Robertas Baranskas 2013 m. šveicarijoje tobulinosi pas vieną žymiausių estetinės odontologijos specialistų ir kūrėją Prof. Pascal Magne. 2014m. Italijoje Robertas Baranskas baigė prestižinius tijų dalių protezavimo kursus pas vieną žynomiausių pasaulyje lektorių Dott.Mauro Fradeani.

Atliekant dantų restauracijas naudojame tikslai atrinktas medžiagas, patvirtintus darbo protokolus ir galime drasiai pacietams pažadėti aukščiausią kokybę ir ilgaamžes retauracijas!

Estetinis  dantų atsatymas – protezavimas CEREC SISTEMA

ATVEJIS A. Keramikos laminatės su CEREC per 1d. atkurti du priekiniai dantys,  pakeistas metalo keramikos tiltas šoninių dantų srityje į bemetalę emax keramiką. Priekiniai dantys buvo negyvi, patamsėję – atkurti  porceliano laminatėmis minimaliai invazyviai.

 

Atvejis B. Porceliano laminatėmis suprotezuoti 6 viršutinio žandikaulio dantys, taikant minimalią invaziją. Kadangi visa preparacija yra tik emalio ribose, dantys nepraranda tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Rezultate – nauji, sveiki ir estetiški dantys!

 

Atvejis C. Ličio disilikato keramika – tvirta keramika, kuri yra ypač estetiška, skaidri ir praleidžianti šviesą. Ji tinka tiek priekiniams, tiek šoniniams dantims. Dantys restauruoti invazyviai (keramikos storis tesiekia 0,3 mm). Pacientei pašalinti 14d., 15d., 16d., 24d., 25d., 26d. Jų vietoje įsriegti implantai ir atlikta sinuso dugno pakėlimo operacija. Ant implantų dantys protezuoti vienatūriais vainikais. Prisukimo anga užplombuota.

 

Atvejis D. CEREC porceliano laminatėmis suprotezuoti visi dantys, taikant minimalią invaziją. Kadangi visa preparacija yra tik emalio ribose, dantys nepraranda tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Rezultate – nauji, sveiki ir estetiški dantys!

 

Atvejis E. CEREC porceliano laminatėmis suprotezuoti 6 viršutinio žandikaulio dantys, taikant minimalią invaziją. Kadangi visa preparacija yra tik emalio ribose, dantys nepraranda tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Rezultate – nauji, sveiki ir estetiški dantys!

 

Atvejis F. Dėl dantų fluorozės dantys buvo dėmėti, todėl buvo koreguota CEREC porceliano laminatėmis.

 

Atvejis G. Metalo keramikos vainikėlis atrodė nepatraukliai, todėl dantys buvo koreguoti CEREC porceliano laminatėmis.

 

Odontologijos klinikoje Amadenta pristatome naujas gydymo koncepcijas, paremtas mokslu ir ilgamete praktika, inovatyvių medžiagų ir pažangiausių technologijų panaudojimu atkuriant estetiką ir funkciją. Ko gi galite tikėtis iš šiandieninio protezavimo? Žinoma, vainikėliai ir tiltai privalo atrodyti ne tik patraukliai ir natūraliai bei būti tvirti ir ilgaamžiai. Mes garantuojame ilgalaikį patvarumą, remiantis dešimtimis tūkstančių pacientų atvejų!

Pagal tai, koks defektas koreguojamas, gali būti protezuojama:

 • Bemetalės keramikos (porceliano) laminatės – tai labai plonos porceliano plokštelės, fiksuojamos ant dantų išorinio paviršiaus. Dažniausiai naudojama koreguoti priekinių dantų spalvą, formą arba paslėpti plombas. Taip išgaunamas estetiškas vaizdas, pranokstantis helio plombų estetiką, be to tai yra patikima ir ilgaamžė priemonė. Mūsų klinikoje laminatėmis atstatomi dantys pe vieną vizitą su 3D CEREC sistema. Šios unikalios sistemos dėka galima atlikti estetiškas bemetales restauracijas vieno vizito metu. Nereikia nešioti laikinų vainikų, kurie būna neestetiški, neatsparūs funkcinėms jėgoms, sukelia daug nepatogumų pacientui. 
 • Bemetalės keramikos vainikėliai – tai naujas žingsnis į estetiką. Jie gaminami iš porceliano. Savo savybėmis keramika labai artima natūralaus danties savybėmis. Ji pralaidi šviesai (kaip natūralus  dantis), todėl atrodo itin natūraliai. Jie tinka ne tik priekiniams dantims protezuoti, bet ir krūminiams. Mūsų klinikoje atliekamas CEREC protezavimas naudojant pažangiausią bemetalę keramiką IPS e.max (gamintojas Ivoclar Vivadent). Ši ličio disilikato stiklo keramika yra 4 kartus kietesnė nei įprasta keramika, naudojama protezuojant metalo keramikos vainikėliais, ir 2 kartus kietesnė nei kitos bemetalės keramikos. Protezuojant šia     keramika išgaunamas nepriekaištingas tikslumas, estetika, o atsparumas lenkimui net 400Mpa. Dantys, išfrezuoti iš šių blokų, iš pradžių būna melsvi, atsparumas siekia 160Mpa. Tokius juos galima pamatuoti burnoje, po to juos 30 minučių kristalizuojami krosnyje ir tada įgauna reikiamą spalvą ir 400Mpa atsparumą lenkimui.
 • Cirkonio keramikos vainikėliai – tai itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos protezai, kurie susideda iš dviejų dalių – iš cirkonio keramikos karkaso, padengto porceliano sluoksniu.Tinka daryti tiltams krūminių dantų srityje, kur reikalingas itin didelis tvirtumas. Kadangi cirkonio keramika turi nepermatomą karkasą, todėl ja galima paslėpti metalinę kultį dantyje, ar esant stipriai patamsėjusiems dantims koreguoti. 
 • Įklotai-užklotai –  Naudojami krūminiams dantims restauruoti, kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti porceliano įklotu ar užklotu. Be to, išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėliu. Tai tikrai puiki naujovė, leidžianti pacientui sutaupyti lėšų ir laiko. Įklotai – užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją. Šiandien naudojant CAD/CAM visa tai labai paprasta!

 

Dantų protezavimas ant implantų vienatūriu e.max porceliano vainiku per vieną vizitą!

Pacientui ant įsriegto 14d. implanto pagamintas e.max  porceliano vainikas su individualia atrama per vieną vizitą (trukmė dvi valandos). Vainikas iš e.max keramikos atrodo natūraliau nei cirkonio keramikos ar metalo keramikos vainikai, neskilinėja yra ilgaamžis ir patvarus. Patrauklesne restauracijos kaina, nei tai atliekama dantų technkų laboratorijoje, nes atlieka vienas specialistas per vieną apsilankymą. Tiksliai atkuriamas  ir dantų sąkandis .

Nereikia imti tradicinių atspaudų, viskas atliekama pasitelkiant skaitmeninį atspaudą, nuskenavus specialų skenavimo kūną, kurio pagalba nustatoma implanto padėtis. Kompiuteru sumodeliuojama restauracija, pagaminama ir fiksuojama ant implanto, prisukimo angutė užplombuojama kompozitu.

 

Estetinis protezavimas laminatėmis ir vainikėliais – šypsena ir dantys iki ir po protezavimo

Pradinė situacija: pacientė skundžiasi neestetiškai atrodančiais metalo keramikos vainikėliais.

Gydymo eiga:  minkštųjų audinų lazeriu atlikta gleivinės aukščio lorekcija, prikiniams dantims porceliano laminatės, šoniniams-porceliano vainikėliai.

 

Tiltai – Kai trūksta danties arba dantų ir kai dėl kokių nors priežasčių nedaromas danties implantas protezuojama tiltiniais protezais. Tilteliai reikalingi tam, kad atstatytų prarastų dantų funkciją, neleistų kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę, sutvirtintų paslankius dantis, sujungiant juos į grupes,  perskirstytų kramtymo krūvį kitų dantų atžvilgiu, koreguotų sąkandį bei smilkininio – žandikaulio sąnario būklę.

 

Estetinis protezavimas e.max laminatėmis ir vainikėliais 

Pradinė situacija: pacientė skundžiasi skirtinda priekinų dantų spalva, pageidavo, kad dantys atrodytų natūraliai ir nesiskirtų nuo kitų dantų. Centinis kandis protezuotas metalo keramikos vainikėliu, kitas – plombuotas kompozitu.

Gydymo eiga: profesionali burnos higiena, dantų balinimas lazeriu, estetinis protezavimas : pasirinkta keturų priekinių dantų IPS e.max vainikėliai ir laminatės, atitinkančios  natūralaus danties skaidrumą i ropalescentiškumą.

 

Mūsų klinikoje atliekamas protezavimas naudojant pažangiausią bemetalę keramiką IPS e.max press (gamintojas Ivoclar Vivadent). Ši, ličio disilikato stiklo keramika yra 4 kartus kietesnė nei įprasta keramika, naudojama protezuojant metalo keramikos vainikėliais, ir 2 kartus kietesnė nei kitos bemetalės keramikos. Protezuojant šia keramika išgaunamas nepriekaištingas tikslumas, estetika, o atsparumas lenkimui net 400Mpa. Dantys, išfrezuoti iš šių blokų, iš pradžių būna melsvi, atsparumas siekia 160 MPa. Tokius juos galima pamatuoti burnoje. Po to jie apie 30 minučių kristalizuojami krosnyje ir tada įgauna reikiamą spalvą ir 400 MPa atsparumą lenkimui.

IPS e.max bemetalės keramikos privalumai

 • Tvirtumas (400 MPa) ir aukštos estetinės savybės
 • Reikalauja minimaliai invazyvios preparavimo technikos, labai tikslios restauracijos.
 • Keturių skaidrumo lygių blokeliai ir papildomi „Impulse” blokeliai naudojami laminatėms
 • ILgaamžė estetika, nepriklausomai nuo preparuotų nuosavų dantų spalvos
 • Adhezyvinė, savaime besiėzdinanti ar tradicinė cementavimo technika priklausomai nuo sitacijos

Indikacijos:

 • Laminatės (Plonos restauracijos)
 • Minimaliai invazyvūs įklotai ar užklotai (1 mm gylio)
 • Vainikėliai
 • Tiltai (Iki 4-ių vienetų)
 • Vainikeliai ant implantų