Periodontologinis gydymas

Daugelį žmonių vargina kraujuojančios, uždegiminės dantenosklibantys dantysnemalonus kvapas iš burnos. Tai gali būti periodontito požymiai. Dažniausiai šis susirgimas nesukelia skausmo, progresuoja lėtai, todėl kurį laiką galima net nežinoti, kad sergate.

Periodontitas – progresuojantis dantenų ir aplinkinių audinių uždegiminis susirgimas. Pagrindinė priežastis- kietasis ir minkštasis apnašas. Minkštasis apnašas ilgainiui sukietėja, susiformuoja akmenys. Iš pradžių akmenys ir juose esančios bakterijos ardo dantenas, prasideda dantenų uždegimas.Ilgainiui dantenos slenka žemyn, pradeda irti žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Apnašas ir akmenys pripildo kišenes, procesas apima vis gilesnius audinius. Susirgimui pažengus, dantys pradeda klibėti, galima jų nrtekti.  Dažniausiai šis susirgimas nesukelia skausmo, progresuoja lėtai, todėl daugelis žmonių kurį laiką net nežino, kad jį turi.

Periodontitas atsiranda dėl įvairių priežąsčių, t.y. nevisavertės burnos higienos, seilių fermentų stokos, mitybos ypatumų. Diabetas, širdies kraujagyslių ligos, hormoniniai organizmo pokyčiai taip pat gali paskatinti šio ligos atsiradimą.

Periodonto susirgimų gydymas gali būti:

 • nechirurginis – konservatyvus,
 • chirurginis.

Pastaruoju metu vis labiau linkstama prie konservatyvaus gydymo.Palyginus neseniai į odontologijos rinką patekusio lazerio dėka dažnai galima taikyti labiau tausojantį, mažiau traumuojantį gydymą ir išvengti taip visiems bijomos chirurgijos.

Periodoto audinių gydymas prasideda nuo 

1. Profesionalios burnos higienos.

Mūsų klinikoje burnos higiena atliekama naudojant:

 • EMS šveicarišką ultragarsinį skaldiklį, skirtą pašalinti kietuosius viršdanteninius ir podanteninius dantų akmenis. Ultragarsinis antgaliukas gali būti aušinamas ne tik vandeniu, bet ir antibakteriniais tirpalais, todėl dar labiau kovojama su periodonto bakterijomis.
 • rankinius periodontologinius instrumentus, skirtus pašalinti minkštą dantų apnašą, kietą dantų apnašą bei šaknų paviršiams nulyginti. Naudojami tik patys geriausi LM-Instruments ir American eagle firmų instrumentai.
 • esant pigmentiniam apnašui ant dantų paviršių, naudojama sodapūtė – Šveicarijoje, EMS firmoje pagaminta AIR-FLOW sodapūtė. Šios technologijos esmė – naudojant susapaustą orą iš sodapūtės išpurškiama soda sumaišyta su vandeniu. Tokiu būdu nuo visų danties pavišių labai efektyviai nuvalomas minkštas apnašas. O svarbiausia nėra jokio dantenų jautrumo po procedūros.
 • jei dantenos uždegiminės, paburkusios, kraujuoja arba turite dantų implantų, gali būti naudojamas pats naujausias EMS firmos kūrinys – PERIO – FLOW. Tai  labai panaši sistema į AIR-FLOW. Naudojama daug smulkesnė soda ~25µm, yra specialūs antgaliukai, skirti valyti granuliacijoms po dantenomis. Svarbiausia PERIO – FLOW funkcija yra bakterijų biofilmo sunaikinimas nuo danties ar implanto paviršiaus.

2. Giliojo kiuretažo, atliekamo lazeriu.

Toliau pažengusiam periodontitui gydyti būtinas akmenų ir bakterijų išvalymas iš dantenų kišenių. Mūsų klinika turi BIOLASE firmos EZLASE 940nm lazerį, kuriuo galima atlikti kiuretažą ir pašalinti granuliacinį audinį iš dantenų kišenių bei atlikti dantenų kišenių bakterijų nukenksminimą. Dėl ilgesnio lazerio bangos ilgio yra mažesnė audinių perkaitimo tikimybė bei stebimas geresnis žaizdų gyjimas. Procedūra atliekama tik su aplikaciniu nuskausminimu, todėl yra prieinama visiems pacientams.

Esant reikalui ar taupant paciento laiką, profesionali burnos higiena ir gilusis kiuretažas lazeriu, atliekamas vieno vizito metu. 

3. Chirurginis gydymas

Esant sunkaus periodontito stadijai arba kai konservatyvus gydymas neefektyvus, taikomas chirurginis periodontologinis gydymas. Procedūros atliekamos:

 • vietinėje nejautroje, taip pat, kaip taisant kariozinį danties pažeidimą, 
 • pašalinant podanteninius konkrementus EMS ultragarsiniu skaldikliu, aušinamu chlorheksidino tirpalu,
 • rankiniais instumentais išvalant granuliacinį audinį nuo dantenų bei kaulo, 
 • gausiai plaunant antibakteriniais tirpalais,
 • susiuvant dantenų spenelius,
 • skiriami vaistai nuo skausmo bei skalavimai antibakteriniais tirpalais.

Periodontologinį gydymą atlieka gydytoja – periodontologė Viktorija Puodžiuvienė.