estetinis-protezavimas

 

Gražūs dantys - tai jūsų spindinti šypsena. Tačiau laikui bėgant dantys dėvisi, dyla jų paviršiai, todėl pakinta sąkandis, jis tampa netaisyklingas, o tai dar labiau skatina dantų dėvėjimąsi.

Tuomet dantis reikia restauruoti. Estetinis dantų restauravimas - tai gydomoji, ir grožio procedūra vienu metu. Jos metu maksimaliai išsaugojami danties audiniai, jie išlieka gyvybingi. O svarbiausia , kad taip restauruoti dantys niekuo nesiskiria nuo natūralių. 

 

                                                         Estetinis protezavimas CEREC SISTEMA

ATVEJIS A. Estetinis priekinių dantų reatauravimas CEREC porceliano laminatėmis ( atkurtii tik du priekiniai dantys). Šoninių dantų srityje  metalo keramikos tiltas pakeistas į bemetalės keramikos restauracijas.


Dantų restauravimas laminatemis

Patamsejes priekinis dantis

Porceliano laminatės

Dantų protezavimas ant implantų

Dantų laminavimas

Estetinis protezavimas CEREC

Dantų laminavimas Kaune

Dantų laminavimas Kaune

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.  Ištobulėjus protezavimo medžiagoms, daugelį metų protezavimui naudotą metalo keramiką, keičia bemetalė keramika. Tokius vainikėlius sudaro tik porcelianas, kadangi jų viduje nėra metalo,  jie yra laidūs šviesai ir dantys atrodo natūraliai, nesusidaro "juodos linijos" aplink dantenų kraštą.

Šiandieninė odontologija turi būti orientuota į maksimalaus sveikos danties struktūros išsaugojimo ir gyvybingumo palaikymo dantyse, kuriuos reikia atkurti  (sumažėja sąnaudos, palyginti su tradiciniais, labiau invaziniais danties protezavimo metodais).

XXI a. odontologija - tai minimalios invazijos odontologija. Minimaliai invazyvi danties preparavimo technika padeda maksimaliai išsaugoti natūralius audinius. Šiam tikslui naudojami mikroskopiniai grąžteliai, gydytojas dirba naudodamas vaizdą didinančius prietaisus ( teleskopinius akinius, mikroskopą).


Kompozitų ir keramikos derinimas tinka tiek natūraliam dantų standumui, tiek dantų tvirtumui atkurti. Porcelianas yra  ne tik stiprus, todėl ne tik estetiškai atrodo, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Daugelyje atvejų vainikėliai gali būti pakeisti konservatyvesniais danties spalvos įklotais/užklotais krūminiuose dantyse. Nepaisant to, kad estetinio protezavimo metu yra pašalinama tam tikra danties dalis, yra įmanoma išsaugoti ir daugiau danties panaudojant modernius metodus pagaminus mikroprotezą - mažesniam danties defekto atstatymui.

Šiuolaikinis gydymas yra kompleksinis: estetinis plombavimas, estetinis protezavimas, estetinis protezavimas ant implantų, estetinio plombavimo ir protezavimo suderinimas, periodonto ligų gydymas ir dantenų korekcija.

Pagal tai, koks defektas koreguojamas, gali būti protezuojama:

 • Bemetalės keramikos (porceliano) laminatės - tai labai plonos porceliano plokštelės, fiksuojamos ant dantų išorinio paviršiaus. Tai estetškiausias ir labiausiai tausojantis dantų atstatymo metodas. Naudojant laminates galima koreguoti priekinių dantų spalvą, formą ar paslėpti plombas. Taip išgaunamas estetiškas vaizdas, pranokstantis helio plombų estetiką, be to  atstatomas natūralus danties standumas ir tvirtumas - tai yra patikima ir ilgaamžė priemonė. Su laminatėmis galima atkurti gražesnę šypseną, platesnę šypseną ar visai skirtingą šypseną. 
 •  Bemetalės keramikos vainikėliai - tai naujas žingsis į estetiką. Jie gaminami iš porceliano. Savo savybėmis keramika labai artima natūralaus danties savybėmis. Ji pralaidi šviesai, todėl atrodo itin natūraliai. Jie tinka ne tik priekiniams dantims protezuoti, bet ir krūminiams. Mūsų klinikoje atliekamas CEREC protezavimas naudojant pažangiausią bemetalę keramiką IPS e.max (gamintojas Ivoclar Vivadent). Ši ličio disilikato keramika yra 4 kartus  kietesnė nei įprasta keramika, naudojama protezuojant metalo keramikos vainikėliais, ir 2 kartus kietesnė nei kitos bemetalės keramikos. Protezuojant šia keramika išgaunamas nepriekaištingas tikslumas, estetika o atsparumas lenkimui net 400Mpa. Dantys, išfrezuoti iš šių blokų iš pradžių būna melsvi, atsparumas siekia 160Mpa. Tokius juos galima pamatuoti burnoje, po to juos 30 minučių  kristalizuojami krosnyje ir tada įgauna reikiamą spalvą ir 400Mpa atsparumą lenkimui.  Dantų protezavimas naudojant IPS e.max keramiką, sudaro galimybes maksimaliai atitikti individualius paciento poreikius. 
 • Cirkonio keramokos vainikėliai - tai itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos protezai, kurie susideda iš dviejų dalių - iš cirkonio keramikos karkaso, padengto porceliano sluoksniu. Tinka daryti tiltams krūminių dantų srityje, kur reikalingas itin didelis tvirtumas. Kadangi cirkonio keramika turi neperšviečiamą karkasą, todėl ja galima blokuoti metalinius kaiščius dantyje, ar esant stipriai patamsėjusiems dantims koreguoti. Cirkonio keramikos danys nėra labai estetiški priekininų dantų atstatymui ir reikia storesnio sluoksnio restauracijai  nei  naudojant klijuojamą bemetalės keramikos restauraciją.
 • Įklotai -užklotai  - Naudojami krūminiams dantims restauruoti, kai danties vainiko defektas būna dideiis, o plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome trūkstamą danties dalį atsatatyti porceliano įklotu ar užklotu. Be to , išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėliu, apsaugo likusius natūralaus danties audinius. Tai tikrai puiki naujovė, leidžianti pacientui sutaupyti lėšų ir laiko. Įklotai - užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetšką restauraciją. Klinikoje Amadenta įklotai - užklotai , vainikėliai pagaminami per vieną vizitą iš keramikos. Procedūra paprasta ir neskausminga - dantis paruošiamas, su CEREC 3D nuimamas optinis atspaudas, kompiuteriu gydytojas kabinete sukuria danties dizainą, restauracija išfrezuojama iš keramikos blokelio , apdirbta restauracija pricementuojama.
 • Tiltai - kai trūksta danties arba dantų ir kai dėl kokių nors priežasčių nedaromas implantas protezuojama tiltiniais protezais. Tilteliai reikalingi tam, kad atstatytų prarastų dantų funkciją, neleistų kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę, sutvirtintų paslankius dantis, sujungiant juos į grupes, perskirstytų kramtymo krūvį kitų dantų atžvilgiu, koreguotų sąkandį bei smilkininio - žandikaulio sąnario būklę.

 

 

 Kokiais atvejais rekomenduojamos laminates?

Laminates gali pagerinti  dantų spalvą, formą ir padėtį. Laminačių pagalima galima labai tikslai priderinti atspalvį, jei yra pakitusi tik vieno danties spalva. Laminatės naudojamos atstatant lūžusius dantis, nudilusius, esant didelėm restauracijom, kurios atrodo neestetiškai, aptrupėjusiems dantų krašteliams atstatyti, skilinėjantiems dantims. Laminatės sutvirtina dantį, nes kompozitų ir keramikos derinimas tinka natūraliam dantų standumui ir  tvirtumui atkurti. Laminatėmis galima užpildyti nedidelius tarpus tarp priekinių dantų. Jei pacientas nepageidauja ortodontinio gydymo, uždejus laminates galima atstatyti vientisą, lygų, gražų dantų lanką.  Atstatant laminatėmis galima koreguoti dantu sąkandį, tai maksimalus sveikos danties struktūros išsaugojimo ir gyvybingumo palaikymas dantyse, kuriuos reikia atkurti, nereikia išimti danties nervo ( sumažėja sąnaudos, palyginti su tradiciniais, labiau invaziniais protezavimo metodais).

 

Ar ilgai užtrunka visa procedūra ?

Įprastai pakanka dvieju vizitų : per pirmajį aptariami paciento nusiskundimai, įvertinama dantų būklė, padaromos foto nuotraukos,  diagnostiniai dantų modeliai ir paskiriamas laikas procedūrai. Antro apsilankymo metu būsimų restauracijų forma pernešama ant  nešlifuotų dantų, (Anglškai "mock up"). Pacientas taip gali ramiai įvertinti būsimą restauracijų, formą ir dydį, kaip tinka prie jo veido formos, šypsenos. Jei pacientui patinka ir gerai jaučiasi tuomet galima vieno apsilankymo metu su CEREC sistema pagaminti restauracijas ir jas priklijuoti prie dantų. Tais atvejais kai pakeitimai būna didelės apimties , su laikinom restauracijom pacientas gali būti iki 12 savaičių, per šį laiko tarpą  pacientas gali nuspręsti ar nori daryti pakeitimus. Šios laikinos restauracijos priklijuotos prie dantų yra estetiškos, dažnai būna žymiai gražesnės  nei natūralūs dantys.

 

Ar reikalingos laikinos laminatės tarp vizitų?

Priklausomai nuo situacijos, kartais prireikia laikinų laminačių. Jos  yra padaromos labai estetiškos tiesiog sunku atskirti ar tai laikini dantys, atrodantys labai estetiskai, taip pat jų pagalba yra pakoreguojama dantų forma.

 

Ar reikia apsilankyti pas odontologą po laminačių cementavimo?

Pricementavus laminates, galima atlikti tik minimalias korekcijas. Odontologas  Jums paskirs vizitą, kad įsitikintų, jog viską atliko sėkmingai ir Jūs patenkintas rezultatu.

 

1.Estetinio plombavimo ir protezavimo suderinimas  - šypsena ir dantys iki ir po estetinio atstatymo


Pacientė skundėsi neestetiškai atrodančiais metalo keramikos vainikėliais (12 ir 22 d), prie dantenų matomu juodu kontūru ties (12 ir22 d.) kaklelių srityse, tarp centrinių kandžių stebimu juodu trikampiu.

Estetiškai  buvo atkurta priekinė dantų linija: šoniniams kandžiams uždedant e.max porceliano vainikėlius, o centriniams -  e.max porceliano laminates, iltiniai ir premoliarai  - koreguoti  estetiškai plombuojant, suformuojant taisyklingas dantų formas.

 

           metalo keramikos vainikelis     Dantų laminavimas

           bemetales keramikos vainikelis     Poreliano laminatai

           Porceliano laminatai kaunas     Porceliano laminatai kaunas

 

2.Estetinis  dantų protezavimas cirkonio oksido keramikos vainikėliais - dantys iki ir po estetinio protezavimo


Pacientės netenkino dantų estetika, ji pageidavo atlikti etetiškai atrodančias dantų restauracijas, kurios nesiskirtų nuo natūralių dantų. Mes matome tris skirtingai atrodančias dantų restauracijas ant 12,11,21 dantų, kurios stiprai skiriasi ir savo forma ir spalva nuo natūraiių dantų. Kadangi 21 danties spalva buvo labai stiriai pakitusi ir dantyje buvo įdėtas stiklo pluošto kaištis, kurio pašalinimas  sudėtingas, o dant balinti iš vidaus jau negalima buvo pasirinkti cirkonio keramikos vainikėliai, kurie yra neperšviečiami ir tinka blokuoti tamsiai dantų spalvai.

Buvo atlikta: profesionali burnos higiena ir cirkonio oksido vainikėliai trims priekiniams dantims.

            Patamsejęs dantis     Cirkonio keramika Kaunas

3.Estetinis protezavimas (atstatymas) laminatėmis ir vainikėliais 


Pacientė skundžėsi nevienoda priekinių dantų spalva, skyrėsi plombuotų dantų atspalviai, metalo keramikos vainikėlio spalva ant 11 danties nuo kitų greta esančių dantų.  Pacientė pageidavo , kad dantys būtų gražūs ir nesiskirtų nuo kitų šalia esančių nuosavų dantų.

Buvo atlikta profesionali burnos higiena, dantų balinimas lazeriu, estetinis protezavimas keturių priekinų dantų  e.max porceliano vainikėliais ir laminatėmis. 21 ir 22 dantys atstatyti bemetalės keramikos vainikėliais, o 11 ir 12 dantys atstatyti laminatėmis. 

           Patamsėjęs dantis     Bemetalė keramika Kaunas

           Patamsejes dantis     Porceliano laminates

           Metalo keramikos vaiikėlis     Dantų laminatai

 

4. Dantų protezavimas ant implantų vienatūriu e.max vainiku PER VIENĄ VIZITĄ  NAUJIENA !!!

Pacientui ant įsriegto 14d. implanto pagamintas e.max keramikos vainikas vieno vizito metu (trukmė dvi valandos). Vainikas  e.max keramikos atrodo natūraliau nei cirkonio keramikos ar metalo keramikos. Angutė, per kurią prisukama restauracija - užplombuota kompozitu.

Nereikia imti tradicinių atspaudų, viskas atliekama pasitelkiant skaitmeninį atspaudą, nuskenavus specialų skenavimo kūną, kurio pagalba nustatoma implanto padėtis. Kompiuteru sumodeliuojama restauracija, pagaminama ir fiksuojama ant implanto.

Ko gi galite tikėtis iš šiandieninio dantų protezavimo?

Žinoma, vainikėliai ir tiltai privalo atrodyti ne tik patraukliai ir natūraliai bei būti tvirti ir ilgaamžiai.

Mes garantuojame ilgalaikį patvarumą !

 

Danties atsatymas implantu      Dantu protezavimas ant implantu

Dantų protezavimas ant implantu     Dantų protezavimas ant implantų

 

5. Estetinis mikro protezavimas CEREC sistma keramikos užklotais/įklotais PER VIENĄ VIZITĄ 

Šios restauracijos atliktos panaudojus naujos kategorijos hibridinę keramiką, kuri sujungia geriausias stiklo keramikos ir kompozicinės dervos savybes,

gebėjimas apsorbuoti jėgą. Tai reiškia, kad restauracijų sistemai tenkantis krūvis yra sumažinamas, tuo būdu yra padidinamas jų tarnavimo ilgaamžiškumas.

Dėl šių savybių tinkama gydyti pacientams su parafunkcijom (dantų bruksizmas) ar protezuojant ant implantų.

Tai taip pat yra naudinga po endodontinio gydymo, kai likusios danties struktūros stabilumas yra apribotas, nereikia daryti kaiščių į dantų kanalus,

šlifuoti visą dantį ir daryti vainikėlius. Sutaupoma pinigų ir laiko !!!

Šiandien naudojant  CAD/CAM visa tai labai paprasta !!! 

 Cerec uzklotas           uzklotas     


 Porceliano laminatai kaunas          Dantų protezavimas Kaune


 

 

 

IPS  e.max press - presuotos keramikos vainikėliai, įklotai, užlotai, laminatės

e.max bemetale keramika

Mūsų klinikoje atliekamas protezavimas naudojant pažangiausią bemetalę keramiką IPS e.max press ( gamintojas Ivoclar Vivadent). Ši, ličio disilikato stiklo keramika yra 4 kartus kietesnė nei įprasta keramika, naudojama protezuojant metalo keramikos vainikėliais, ir 2 kartus kietesnė nei kitos bemetalės keramikos. Protezuojant šia keramika išgaunamas nepriekaištingas tikslumas, estetika, o atsparumas lenkimui net 400Mpa. Dantys, išfrezuoti iš šių blokų, iš pradžių būna melsvi, atsparumas siekia 160 MPa. Tokius juos galima pamatuoti burnoje. Po to jie apie 30 minučių kristalizuojami krosnyje ir tada įgauna reikiamą spalvą ir 400 MPa atsparumą lenkimui.

Pirmą kartą odontologinių medžiagų istorijoje turime gryną stiklo keramiką, kurios dilimo koeficientas prilygsta natūralaus danties emalio dilimui. Dėl nuostabių spalvų ir fizinių šios medžiagos savybių dabar keramiką galime pritaikyti visiškai naujose srityse.

Visiškai naujos restauracinės galimybės - štai ką atveria naujoji "e.max" keramika.

  IPS e.max bemetalės keramikos privalumai                                                       

 

 • Tvirtumas (400 MPa) ir aukštos estetinės savybėsbemetales keramikos vainikelis
 • Reikalauja minimaliai invazyvios preparavimo technikos, labai tikslios restauracijos.                      
 • Keturių skaidrumo lygių blokeliai ir papildomi "Impulse" blokeliai naudojami laminatėms
 • ILgaamžė estetika, nepriklausomai nuo preparuotų nuosavų dantų spalvos
 • Adhezyvinė, savaime besiėzdinanti ar tradicinė cementavimo technika priklausomai nuo situacijos
 • Jautrumas temperatūros pokyčiams - kaip natūralių dantų
 • Apsaugo likusius danties audinius
 • Įrodyta remiantis dešimtimis tūkstančių pacientų atvejų
 • Nesukelia elektrocheminių reakcijų burnoje

 

    Indikacijos

 • Laminatės (Plonos restauracijos)
 • Minimaliai invazyvūs įklotai ar užklotai (1 mm gylio)
 • Vainikėliai
 • Tiltai (Iki 4-ių vienetų)
 • Vainikeliai ant implantų